Закон України

Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

Дата набуття чинності
1 липня 2004 року

Цей Закон регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців.

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців являє собою внесення записів до Єдиного державного реєстру:
які засвідчують факт створення або припинення юридичної особи;
які засвідчують факт набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою;
про вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом.

Ці записи до Єдиного державного реєстру вносить державний реєстратор. Останній є посадовою особою, яка здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Він призначається на посаду та звільняється з посади міським головою або головою районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації за погодженням із спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації.

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи-підприємця:
у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення;
у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації.

Спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації є центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері підприємництва. Закон встановлює, що повинно бути зазначене в Свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи та Свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.

Відомості про державну реєстрацію вносяться до Єдиного державного реєстру. Ці відомості є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб-платників податків. Закон забороняє передачу даних з Єдиного державного реєстру третім особам на комерційній основі.

Закон визначає порядок реєстрації як юридичної особи, так і фізичної особи, яка має намір стати підприємцем. Одночасно, він встановлює порядок державної реєстрації припинення як юридичної особи, так і підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Закон передбачає, що державні реєстратори за порушення законодавства у сфері державної реєстрації можуть нести дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору